Nenechejte se zaskočit létem s funkční KLIMATIZACÍ - vydezinfikujeme celý interiér vozu! DEZINFEKCE OZONEM!

Přidáno: 8. 5. 2022

Proč provádět servis klimatizace? Jak často jej provádět? Obraťte se na nás, rádi Vám poradíme, provádíme SERVIS KLIMATIZACE - DEZINFEKCI, PLNĚNÍ, ČIŠTĚNÍ A OPRAVY.
DEZINFEKCE OZONEM - dezinfikuje prostor od virů a bakterií, ničí roztoče, alergeny, plísně, pachy.

Víte, co vy a vaše děti dýcháte? Pokud je klimatizační a filtrační systém ve voze neudržovaný, spolu s ochlazeným vzduchem do kabiny proudí i vše, co nestačí zachytit, např.: roztoči, plísně, množství hub, bakterií, prachu. Jak předcházet takovému zdravotnímu riziku? 

V dnešní době jiště nezanedbávejte dezinfekci klimatizace a celého prostoru vašeho auta. I zde se drží viry, bakterie atd. Mimo jiné Vám vydezinfikujeme prostor celého vozu OZONEM, který zničí veškeré viry, bakterie, plísně, alergeny, ale také odstraní pachy. Proto neváhejte a vyzkoušejte. 

Víte, jak často vaše klimatizace potřebuje zkontrolovat?

Výrobci klimatizace doporučují kontrolu a servis 2x ročně. 

Proč tak často?

Klimatizace ve vašem voze je vystavována otřesům a vnějším vlivům. Systém klimatizace také nikdy není zcela těsný a dochází k únikům chladiva a oleje. Pokud je ho málo, sice chladí, ale je extrémně zatěžován, např. kompresor, potažmo motor. Zvyšuje se spotřeba paliva vozu a namáhá se řemen. Může dojít až k přetržení řemenu kompresoru klimatizace. Stejným řemenem může být poháněno např. i vodní čerpadlo. V takovém případě pak dochází až k zadření motoru. Při úniku chladiva a hlavně oleje z chladícího systému hrozí riziko zadření kompresoru klimatizace. Pak cena opravy nezřídka dosahuje řádů desítek tisíc korun. 

Neodborná údržba od kamaráda?

Každý automobil má přesně definované množství chladiva a oleje. Pouhé doplnění chladiva nestačí ! 

Jak kontrola probíhá?

Automatický diagnostický přístroj napojený na klimatizaci objeví: netěsnosti a úniky chladiva ze systému, pročistí chladící systém, filtry, doplní oleje, kapaliny antiseptické směsi apod., navíc vyměníme filtry /kabinový/ a dezinfikujeme průduchy, čalounění a plasty v interiéru vozu. 

Nezbytná je alespoň jedna kontrola klimatizace ročně! Studený vzduch nebývá hlavní příčinou stálé rýmy. Na vině je spíše zanedbaná údržba čistoty a funkčnosti chladícího systému! Ten je přes zimu nevyužitý. Vytvářejí se v něm roztoči, plísně apod. Ideální doba pro prohlídku je před jarní sezonou, kdy se už klimatizace začíná pozvolna používat. Preventivní údržba se vyplatí.