Proč pravidelně servisovat klimatizaci? O servis KLIMATIZACE se postaráme

Přidáno: 30. 4. 2024

Nezbytná je alespoň jedna kontrola klimatizace za rok! Studený vzduch nebývá hlavní příčinou stálé rýmy. Na vině je spíše zanedbaná údržba čistoty a funkčnosti chladícího systému. Ten je přes zimu nevyužívaný a vytvářejí se v něm roztoči, plísně apod. Ideální doba pro prohlídku je na jaře před letní sezonou. Na servis KLIMATIZACE se objednejte na mobilu: 608 241 535.

  Proč pravidelně servisovat klimatizaci? 

Pokud chcete cestovat ve zdravém a čistém prostředí vozu a pokud chcete předejít nákladným opravám klimatizačního systému. 

Pokud se o klimatizační systém ve Vašem voze nestaráte, spolu s ochlazeným vzduchem do kabiny proudí i vše, co nestačí zachytit, např. roztoči, plísně, bakterie, prach, pachy. Předejít tomu lze pravidelným servisem klimatizace alespoň 1x za rok, ideálně před létem. Využijte před dovolenou servis klimatizace a zpříjemněte si tak cestování. 

Používáme automatický diagnostický přístroj, který napojíme na klimatizaci Vašeho vozu. Ten objeví případné netěsnosti a úniky chladiva ze systému, pročistí chladící systém, filtry, doplní oleje, kapaliny antiseptické směsi, dále doporučujeme výměnu pylového filtru, dezinfekci průduchů a interiéru. 

Preventivní údržba se vyplatí ! Klimatizace ve Vašem voze je vystavována otřesům a vnějším vlivům. Systém klimatizace není zcela těsný a dochází tak k únikům chladiva a oleje. Pokud je ho málo, sice chladí, ale je extrémně zatěžován např. kompresor, potažmo motor. Zvyšuje se spotřeba paliva vozu a je namáhán i řemen kompresoru klimatizace. Může dojít až k jeho přetržení. Stejným řemenem může být poháněno i vodní čerpadlo. V takovém případě dochází až k zadření motoru. Při úniku chladiva a hlavně oleje ze systému může vést k zadření kompresoru klimatizace. Pak cena opravy nezřídka dosahuje řádů desítek tisíc korun.